Remwegdemo krijgt een vervolg

Home   ›   Remwegdemo krijgt een vervolg

Zien hoe een auto met piepende wielen tot stilstand komt, bij verschillende snelheden. Dat spreekt tot de verbeelding en de opkomst bij de remwegdemo van Veilig Verkeer Nederland was vorige week woensdagmiddag, ondanks het wisselvallige weer, dan ook behoorlijk goed. Jacolien Snoek van VVN afdeling Urk vertelt: ,,De instructeur liet zien hoe lang de remweg van een auto is bij een snelheid van 30 kilometer per uur en daarna bij 50 kilometer per uur. Uit het publiek werden twee vrijwilligers uitgekozen die een pion mochten plaatsen op de plek waarvan zij dachten waar het voertuig uiteindelijk tot stilstand kwam. Beide keren werden de pionnen overreden. Het werd op deze manier voor iedereen duidelijk dat te hard rijden in een woonwijk levensgevaarlijk is. De opkomst was prima voor een eerste keer. We gaan deze demonstratie volgend jaar opnieuw organiseren.’’

Deel dit bericht: