Verkeersexamen blijft zenuwachtige aangelegenheid

Home   ›   Verkeersexamen blijft zenuwachtige aangelegenheid

Het is en blijft altijd een wat zenuwachtige bedoening, het verkeersexamen. Natuurlijk is er goed geoefend, maar voor het oog van al die juryleden die op kritieke punten in het dorp controleren of je wel goed genoeg over de schouder kijkt, voorsorteert en je hand uitsteekt, is toch wat anders dan zo’n oefenrondje met de klas. Bijna vierhonderd kinderen uit groep zeven en enkele uit groep acht deden woensdag mee aan het praktijkexamen. Een flinke ronde van zo’n zes kilometer door het dorp en een stukje industrieterrein werd afgelegd. Vooraf vond op het parkeerterrein bij Winkelcentrum Urkerhard een logistieke operatie plaats: alle deelnemers werden voorzien van hesje met nummer en de fietsen werden gecontroleerd. Voor Thomas Bakker van de Prinses Beatrixschool en Jannie Visscher van de Johannes Calvijnschool nog een eervolle vermelding: zij hebben het theorie-examen foutloos gemaakt en kregen vanuit VVN Urk een Oud Urk-bon overhandigd. De klas die uiteindelijk het hoogste scoort op beide examenonderdelen wordt beloond met een spelmiddag in het Wilhelminapark.

Deel dit bericht: